1. < powrót do strony głównej

  Fineo Media - strony www, sklepy, pozycjonowanie, grafika komputerowa Proces tworzenia strony internetowej

 2. 1.

  Analiza potrzeb Klienta

  Pierwszy etap polega na rozmowie z Klientem i uzyskaniu informacji niezbędnych w procesie tworzenia strony internetowej. Poznajemy specyfikę danej branży oraz dostosowujemy projekt strony do jej grupy docelowej. Wspólnie z Klientem tworzymy wizję witryny.

  Kolejnym krokiem jest wstępny szkic układu strony głównej. Ustalamy z Klientem rozłożenie wszystkich elementów, tak aby dostęp do nich był intuicyjny i przyjazny dla potencjalnego użytkownika. Konsultujemy kolorystykę, pomagamy profesjonalnie dobrać kolory główne, które będą tworzyły niepowtarzalny klimat na stronie.

  Podczas rozmowy z Klientem prosimy go o dostarczenie wszelkich możliwych materiałów związanych z firmą, m.in. logo (najlepiej w formacie wektorowym EPS/PDF lub w formacie rastrowym, jako wysokiej rozdzielczości plik PNG) oraz zdjęć (w jak najlepszej jakości, aby można było ich ewentualnie użyć jako tła strony).

  W przypadku gdy Klient nie posiada zdjęć lub fotografie są niskiej jakości, istnieje możliwość zakupienia odpowiednich zdjęć i użycie ich w gotowym projekcie strony. Na tym etapie, jeśli zachodzi taka potrzeba, pomagamy Klientowi wybrać najodpowiedniejszą domenę.

  Ważną kwestią jest określenie czy strona ma być przystosowana do wyświetlania na urządzeniach typu tablet czy smartfon. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy tworzy się stronę typu responsive lub jej wersję mobilną.

 3. 2.

  Wycena i podpisanie umowy

  Na podstawie informacji uzyskanych od Klienta, dokonujemy wstępnej wyceny zlecenia. Po jej akceptacji, sporządzamy umowę. Umowa zawiera warunki współpracy oraz terminy realizacji zlecenia. Po podpisaniu umowy wystawiamy fakturę zaliczkową, zwykle jest to ok 33% wartości zamówienia. Opłacenie faktury przez Klienta jest dla nas sygnałem, do rozpoczęcia tworzenia projektu graficznego strony.

 4. 3.

  Tworzenie projektu graficznego strony

  Po zebraniu odpowiedniej ilości informacji i materiałów, możemy przystąpić do projektowania strony startowej. Nasze strony staramy się zaprojektować tak, aby idealnie wyświetlały się we wszystkich standardowych rozdzielczościach, a w razie potrzeby również na urządzeniach typu tablet czy smartfon.

  Przedstawiamy Klientowi koncepcyjną wersję strony głównej, wówczas Klient zgłasza ewentualne uwagi. Należy tu pamiętać, że oprócz efektownego wyglądu ważna jest przede wszystkim funkcjonalność i intuicyjność strony.

  Na tym etapie ważna jest konsekwencja i zdecydowanie Klienta. Dzięki temu praca nad stroną jest sprawniejsza. W razie wątpliwości staramy się konsultować z Klientem wszelkie zmiany, aby strona nie straciła intuicyjności.

  Zatwierdzenie przez Klienta stylu strony głównej uruchamia proces utworzenia projektu podstron, które potem - podobnie jak strona główna - przechodzą przez etap poprawek.

  Etap kończy się akceptacją projektu graficznego przez Klienta.

 5. 4.

  Kodowanie

  Kiedy projekt jest już poprawiony według zaleceń Klienta i w pełni zaakceptowany, oficjalnie kończy się etap projektowania. Zaczyna się kodowanie. Podczas tego etapu Klient może jeszcze wprowadzać zmiany w grafice strony, jednak każda taka zmiana wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz wydłuża czas realizacji projektu. Pod koniec tego etapu Klient otrzymuje działającą wersję strony, którą może następnie testować i zgłaszać uwagi co do jej działania.

 6. 5.

  Weryfikacja funkcjonalności strony

  Po otrzymaniu działającej wersji strony zaleca się maksymalne sprawdzenie przez Klienta wszelkich funkcjonalności, jakie posiada. Na etapie kodowania nie da się wychwycić wszystkich błędów, dlatego tak ważne jest testowanie działania strony internetowej. Po naniesieniu ewentualnych poprawek etap ten kończy się akceptacją strony przez Klienta.

 7. 6.

  Publikacja strony w Internecie

  Ostatni z etapów tworzenia strony internetowej kończy się wystawieniem faktury na pozostałą kwotę zawartą w umowie. Po opłaceniu jej przez Klienta przenosimy stronę internetową pod wskazaną domenę.

 8. Jeśli masz pytania lub sugestie co do całego procesu, możesz poinformować
  nas pisząc o tym maila na adres kontakt@fineomedia.pl

  Wszelkie prawa zastrzeżone © www.fineomedia.pl